• Góra Grosza

Podsumowanie akcji „ Góra Grosza”

Wraz z ostatnim dniem marca zakończyła się akcja „ Góra Grosza”.  Liczenie groszy to mozolna praca, ale było warto. Chętni uczniowie: Nikola , Kasia, Magda i Adrian stanęli na wysokości zadania i najpierw przez długi czas zbierali pieniądze, a później skrupulatnie je liczyli. Łącznie zebraliśmy 334 zł 95 gr. W ilości groszy  przedstawia się to następująco: 43zł 65gr po 1gr; 40zł 40gr po 2gr; 104zł po 5gr; 64zł po 10gr; 31zł 40 gr  po 20gr; 12zł 50gr po 50gr, oprócz tego13x1zł ; 3x2zł ; 2x5zł ; 1x10zł. Dzięki Wam kolejne wioski dziecięce zyskają fundusze na stworzenie namiastki domów dla wychowanków domów dziecka.  Dziękujemy!!!!!!

• Kwestowaliśmy dla Hospicjum

28.03.2023

W dniu 26 marca wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w akcję Pola Nadziei. Akcja ma za zadanie promować i wspierać opiekę hospicyjną. Oliwia, Aleksandra, Lena, Bartek i Mateusz kwestowali pod kościołami w Karnieszewicach, Siecieminie oraz w Dąbrowie. Darczyńcy otrzymywali symbol akcji - żonkile. Nasi wolontariusze zebrali łącznie 1267,01 zł., a środki te zostały przekazane na konto Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie. Dziękujemy wszystkim za dołączenie się do zbiórki.

• Światowy Dzień Wody

24.03.2023

Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

22 marca w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Podczas zajęć uświadomiliśmy dzieciom jak potrzebna jest woda do życia dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Dowiedzeliśmy się również jak skutecznie oszczędzać wodę i jej nie zanieczyszczać.

• Witaj Wiosno!

24.03.2023

Obchody  powitania Wiosny-  w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyły się 21 marca. Tego dnia  klasa 0, klasa I, klasa II, klasa III  wraz z wychowawcami zebrały się  na górnym korytarzu by rozstrzygnąć konkurs  plastyczny. Tematem prac był wiosenny obrazek, który wszyscy uczniowie malowali z samego rana. Były to prace zbiorowe lub jednego autora. Po powitaniu wszystkich zebranych, każda z klas mogła pochwalić się krótkim występem  - piosenką o wiośnie.  Następnie chętne dzieci brały udział w konkursie „Pokaż co potrafisz”. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że  pierwszoklasistka gra na gitarze, trzecioklasistka na ukulele,  a jeszcze inne koleżanki to urodzone gimnastyczki.  Wszystkie osoby  biorące udział w konkursach oraz śpiewający piosenki zostały poczęstowane cukierkami, otrzymanymi  od  pani Dyrektor.  Kolejnym krokiem do pożegnania zimy było spalenie jej symbolu  -  marzanny. Na tę chwilę zaprosiliśmy również nasze małe Biedroneczki czyli oddział przedszkolny trzy i czterolatków.  Uroczystość powitania Wiosny dobiegła końca, pozostawiając rozpromienione i zadowolone twarze wszystkich uczestników.