• Bobolicki Turniej Judo

21.11.2023

Akademia Judo Bobolice była organizatorem Turnieju Judo z okazji Dnia Niepodległości. Nasz klub reprezentowała prężna grupa. Podczas zawodów nie zabrakło sportowych emocji, pięknych walk oraz hartu ducha.

Zawodnicy z UKS TORI nie zawiedli i tradycyjnie wrócili z medalami!

I miejsca zajęli: Pola Przybysz, Hanna Rakowicz, Oriana Fedorowska, Lena Pikulik, Jan Paniuk, Michał Genge.

II miejsce uzyskała Nikola Radzka.

III miejsca zdobyli: Kaja Strzelecka, Jolanta Kołakowska, Bruno Cylke i Igor Grzyb.

Gratulujemy!

Szczegóły na GK24.pl

Jednocześnie informujemy, że udział w konsultacjach startowych i treningach judo jest współfinansowany przez Urząd Gminy w Sianowie.

Dąbrowa, 18.11.2023r.

tekst, foto: dos

• Gminne mistrzostwa w koszykówkę

21.11.2023

W minionym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie była gospodarzem Gminnych Mistrzostw w koszykówkę. Zawody zostały rozegrane w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodziezy Szkolnej w grupie dziewcząt i chłopców.

W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Jolanta Kołakowska - kapitan, Lena Rusa, Oriana Fedorowska, Julia Kaczorowska, Marta Melnyk, Pola Przybysz, Wiktoria Koniecka i Kornelia Merker. Dziewczęta uplasowały się na I miejscu i będą reprezentowały naszą gminę podczasu zawodów powiatowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dąbrowa, 16.11.2023r.

tekst/foto: dos

• Powiatowy tenis stołowy

10.11.2023

Szkoła Podstawowa w suchej koszalińskiej była gospodarzem Powiatowych Mistrzostw w tenisie stołowym. Nasza gmine reprezentowały dziewczęta ze szkoły w Dąbrowie: Lidia Panek i Marta Pikulik.

Dziewczęta rozegrały pięć pojedynków i ostatecznie uplasowały się na II miejscu.

Gratulujemy!

• Dzień Niepodległości widziany oczami dzieci

10.11.2023

Co roku, 11. listopada, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Narodowe Święto Niepodległości. Dzień Niepodległości przypomina nam, że wolność i niepodległość raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości dzieci ze szkoły w Dąbrowie, pod kierunkiem pani Sylwii Bagińskiej-Kijek i pana Adama Stefańskiego, przygotowali uroczystą akademię. Mogliśmy dowiedzieć się, jaka była droga do niepodległości, jakie są symbole narodowe, co to znaczy być patriotą.  Wysłuchaliśmy piosenek, które zaśpiewali uczniowie należący do szkolnego chóru "Harmidom". Ponadto, o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn Polski.

Dąbrowa, 10.11.2023r.

tekst/foto: dos

• Dzień Dyni

Nowa galeria Dzień Dyni została dodana do albumu fotograficznego

31 października przedszkolaki świętowały Dzień Dyni. Pomarańczowy kolor był dominujący w tym dniu. Poznaliśmy pochodzenie święta oraz różne potrawy które, można wykonać z dyni. Ciekawym doświadczeniem było rozkrojenie i wyciąganie wnętrzności ze środka dyni.