• WOŚP w naszej szkole

15.01.2024

11 stycznia odbyła się w naszej szkole zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udział w niej wzięli uczniowie wszystkich oddziałów oraz przedszkolaki. Na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zarówno słodkości jak i inne przekąski. Młodsze klasy zorganizowały cieszącą się dużą popularnością loterię fantową, a starsi malowanie buziek, tatuaże i pyszne, zdrowe soki.

Łączy dochód z akcji wyniósł 4044 zł. Wszystkim naszym uczniom i rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy.

• Powiatowe mistrzostwa w minikoszykówkę

12.01.2024

W ostatni dzień przed zimowymi feriami zostały zorganizowane Powiatowe Mistrzostwa w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. W tym roku gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowaw nr 2 w Sianowie. Nasz powiat reprezentowały dziewczęta ze szkoły w Dąbrowie. W skład drużyny wchodziły: Jolanta Kołakowska - kapitan, Oriana Fedorowska, Lena Rusa, Julia Kaczorowska, Wiktoria Koniecka, Oliwia Rusa, Marta Melnyk, Pola Przybysz i Kornelia Merker.

Dziewczęta rozegrały jeden mecz, z SP Bobolice. Choć rywalki były starsze i znacznie wyższe, to nasze zadziorne koszykarki walczyły jak prawdziwe "lwice parkietowe" - świetnie wyprowadzały atak i dobrze broniły swojego kosza. Niestety, tym razem nie udało się pokonać rywalki - drużyna z Dąbrowy zajęła II miejsce. Pomimo tego, nasze dziewczęta za bardzo dobrą grę zebrały gromkie brawa zarówno od sędziego jak i pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego. Organizator przewidział dyplom dla najlepszej zawodniczki w każdej z drużyn. Wybór wśród naszych dziewcząt nie był łatwy ponieważ wszystkie bardzo się starały i grały na miarę swoich możliwości. Jednak wybrać należało tylko jedną osobę. Po dyskusji ustalono, że dyplom przypadnie Poli Przybysz.

Brawo dla naszych koszykarek! Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Dąbrowa, 12.01.2024r.

tekst, foto: dos