• Wicemistrzynie gminy

23.02.2024

W minionym tygodniu dziewczęta z naszej szkoły brały udział w gminnych mistrzostwach w unihokeju, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (grupa starsza) i Igrzysk Dzieci (grupa młodsza). Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w  Sianowie.

Ogromną podziankę sprawiły dziewczęta z młodszej grupy. Mocno odmłodzona ekipa grała w składzie: Jolanta Kołakowska - kapitan, Wiktoria Koniecka - bramkarz, Julia Kaczorowska, Hanna Rakowicz, Oriana Fedorowska, Lena Rusa, Oliwia Rusa, Kornelia Merker i Pola Przybysz. Dziewczęta rozegrały cztery mecze: dwa wygrały, jeden zremisowały i jeden przegrały 2:3. Jolanta Kołakowska strzeliła siedem bramek, a Julia Kaczorowska dwie. Warto dodać, że dziewczęta uległy tylko aktualnym wicemistrzyniom województwa zachodniopomorskiego, ale pomimo przegranego meczu zdobyły w nim aż dwie bramki!

To nie wszystkie dobre wiadomości. Nasze młode damy były pomocne i koleżeńskie wobec dziewcząt ze szkoły w Iwięcinie, które w składzie miały tylko trzy osoby. Brakowało im bramkarki - i tu "pomocną dłoń" wysunęła Wiktoria Koniecka, która przez wszystkie mecze broniła zarówno naszej bramki, jak i bramki Iwięcina. Ponadto, w jednym z meczy Oliwia Rusa również im pomogła i świetnie zagrała w ataku.

W klasyfikacji końcowej, dziewczęta z młodszej zajęły II miejsce i wróciły ze srebrnymi medalami. To duży sukces dla naszych młodych sportsmenek.

Grupę starszą reprezentowały: Lena Pikulik - kapitan, Julia Kikcio, Maja Przybysz, Lidia Panek, Nikola Radzka i bramkarka - Maja Kubera.. Dziewczęta rozegrały trzy mecze, z czego jeden wygrały. Ostatecznie uczennice ze starszej grupy uplasowały się na III miejscu.

Gratulacje dla wszystkich startujących dziewcząt! Trzymamy kciuki za kolejne zawody.

Dąbrowa, 21. i 23. lutego 2024r.

foto/tekst: dos

• Dofinansowanie dla UKS TORI Dąbrowa

23.02.2024

Uczniowski Klub Sportowy "TORI" o profilu judo otrzymał dofinansowanie z Urzędu Gminy w Sianowie na roczną działalność w 2024 roku. Dotacja została przyznana w ramach zadania publicznego "Zwiększenie dostępu do oferty sportowej poprzez upowszechnianie sportu judo wśród dzieci i młodzieży gminy Sianów".

Dzięki wyżej wymienionemu współfinansowaniu będą prowadzone treningi judo, wyjazdy na turnieje sportowe, zostanie zorganizowane letnie zgrupowanie sportowe, a także odbędą się konsultacje treningowo-szkoleniowe w klubach partnerskich. Dziękujemy!

Dąbrowa, 17.02.2024r.

tekst/foto: dos

• Bal karnawałowy 2024

11.02.2024

Nowa galeria Bal karnawałowy 2024 została dodana do albumu fotograficznego

8 lutego uczniowie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych bawiły się na balu karnawałowym. Wystrój sali jak w prawdziwym cyrku, natomiast nie zabrakło również pięknych księżniczek i dzielnych superbohaterów. Wspólnie z nauczycielami zabawę oraz konkursy poprowadzili uczniowie klas starszych.