• Informacje o projekcie

• Fabryka Kompetencji Kluczowych to projekt realizowany w partnerstwie, w skład którego wchodzi Gmina Sianów wraz z 12 samorządami – Koszalin, Będzino, Białogard, Biesiekierz, Bobolice, Karlino, Manowo, Mielno, Polanów, Świeszyno, Tychowo, Ustronie Morskie oraz 2 powiaty ziemskie – białogardzki i kołobrzeski.

Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie finansowe  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 8.4 Upowszechnianie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym, ponadpodstawowym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko - Kołobrzesko - Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. (umowa o dofinansowanie z dnia 09.10.2019r. nr RPZP.08.04.00-32-K002/19-00).

Celem projektu jest współpraca samorządów na rzecz podnoszenia jakości edukacji na obszarze Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów.

W ramach przedmiotowego projektu zostaną wdrożone w szkołach programy:

-  indywidualizacji pracy z uczniem,

- kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych i uniwersalnych,

- kształtowania i rozwijania kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych lub matematyki metodą eksperymentu,

- rozwoju kompetencji cyfrowych (TIK),

oraz zostanie zakupione doposażenie placówek w pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, roboty, itd.

Projekt realizowany jest w okresie: 01.09.2019 – 30.09.2021

W ramach przedmiotowego projektu zostaną wdrożone w szkołach programy:

-  indywidualizacji pracy z uczniem,

- kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych i uniwersalnych,