• Praca zdalna - rok szkolny 2020/2021

Informacje dotyczące nauczania zdalnego obowiązujące od 9 listopada 2020 r.

Od 9 listopada 2020r. w klasach I-III przechodzimy na naukę zdalną.

Od 26 października 2020r. w kl. IV-VIII prowadzimy zdalne nauczanie i zdalny kontakt nauczycieli z uczniami/rodzicami.

Instrukcje lub materiały dla uczniów do nauki i pracy w domu umieszczane są w TERMINARZU w dzienniku elektronicznym LIBRUS oraz na stronie szkoły.

Skrócona instrukcja obsługi lekcji online Webex dla Ucznia:

Webex_instrukcja_dla_ucznia_cz1.pdf

Webex_instrukcja_dla_ucznia_cz1a.pdf

Webex_jak_przygotowac_sie_do_lekcji.pdf

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIA/RODZICA

Zasady prowadzenia lekcji online:

1. W klasach I-III formę kontaktu i metody pracy ustala wychowawca klasy.
          2. W klasach IV-VIII w ciągu dnia będą odbywały się wideo lekcje z różnych przedmiotów (czas trwania nie dłuższy niż 30 min), zgodnie z planem lekcji.
          3. Harmonogram spotkań znajduje się w TERMINARZU w elektornicznym dzienniku Librus.
          4. Przed rozpoczęciem wideo lekcji uczeń:
          • loguje się 5 minut przed rozpoczęciem lekcji i czeka na pojawienie się nauczyciela,
          • sprawdza poprawność działania dźwięku i obrazu (audio i video) lub poprawność działania słuchawek i mikrofonu,
          • przygotowuje wszystkie potrzebne materiały (podręcznik, ćwiczenia, zeszyt, długopis lub inne wskazane wcześniej przez nauczyciela),

W czasie trwania lekcji uczeń:

• powinien być sam w pomieszczeniu - obecność członków rodziny lub zwierząt domowych zaburza tok lekcji, rozprasza nauczyciela oraz innych uczestników spotkania,
          • nie opuszcza miejsca spotkania online,
          • nie spożywa pokarmów,
          • jeśli jest to możliwe pozostaje widoczny przez całą lekcję.

Uczniowie, którzy z przyczyn technicznych nie biorą udziału w telekonferencji mają obowiązek zapoznać się z omawianymi zagadnieniami.