• Festyn judo

23.06.2022

W miniony wtorek judocy UKS TORI wspólnie z rodzicami i kadrą trenerską zakończyli sezon treningowy 2021/2022.

Były dmuchane zamki, zabawy, a także lody, hot-dogi i napoje.

Dziękujemy za wspólny rok!

Przed nami wakacje i letni obóz sportowy w Starym Kaleńsku.

• Przewodniczący SU i Poczet Sztandarowy

23.06.2022

Pod koniec maja zostały przeprowadzone wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Swoje kandydatury zgłosiło dwóch uczniów: Franciszek Zając i Paweł Milka.

W wyborach prawo głosu mieli uczniowie od klasy pierwszej do klasy siódmej, a także wszyscy pracownicy szkoły. Frekwencja wyborcza stanowiła 95%. Brawo wyborcy!

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Pola Przybysz, Hanna Rakowicz, Jakub Cichocki, Szymon Cichocki, Jakub Pudzik, Bartłomiej Karaś, Mateusz Rakowicz, Szymon Prończuk i Klaudia Brach.

Po przeliczeniu wszystkich głosów na uroczystego apelu szkolnym, przewodnicząca Uczniowskiej Komisji Wyborczej, Klaudia Brach, przedstawiła wyniki wyborów.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 będzie Paweł Milka. Zastępcą został Franciszek Zając.

W czerwcu został powołany nowy Poczet sztandarowy. W nowym roku szkolnym szkołę reprezentować będą: Oliwia Boś, Szymon Prończuk i Sofiia Bobrkova.

Gratulujemy!

tekst: dos

foto: Bartłomiej Karaś

• Ćwierć wieku na tatami w Dąbrowie

13.06.2022

Już po raz dwudziesty piąty Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo. Turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielki UKS „TORI” oraz patronki szkoły.

Zawody rozegrane zostały na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły ogromne emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba dzieci z dwudziestu klubów Polski. Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w 73. kategoriach wagowych. Dla wielu zawodniczek i zawodników był to pierwszy start w tak dużym turnieju judo.

W tym roku, ze względu na jubileusz, wszyscy startujący zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

Patronat nad imprezą objęła Gmina Sianów, która równoicześnie współfinansowała turniej. Ponad to sponsorami byli: Zachodniopomorska Federacja Sportu, Ludowe Zespoły Sportowe, Starostwo Powiatowe w Koszalinie, Europejskie Centrum Edukacyjne, firma Mapei, kwiaciarnia EMKA, Świat ogrodów.

Podczas trwania turnieju została przeprowadzona loteria fantowa zorganizowana przez wolontariuszy. Zebrana darowizna została przekazana na trwającą w dąbrowskiej szkole akcję charytatywną pod hasłem „Pomoc nie zna granic - dzisiaj pomagam ja, jutro ktoś pomoże mi”. W tym roku pomagamy potrzebującym mieszkańcom gminy Sianów.

Podczas turnieju zawodnicy UKS TORI wielokrotnie stawali na podium. Oto wyniki:

Dzieci – roczniki 2015-2016

1m Nikola Radzka

2m Lena Pikulik

3m Zuzanna Kaczorowska

Wszystkim pracownikom szkoły dbającym o sprawny przebieg imprezy, rodzicom, wolontariuszom i darczyńcom bardzo dziękujemy. To dzięki Wam organizacja turnieju uznana została przez startujących zawodników, ich rodziców oraz zaproszonych gości za profesjonalną i sprawną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali Radosław Brzostek oraz rodzice.

Dąbrowa, 11 czerwca 2022 roku

tekst: dos