• Zajęcia sportowe - judo i SKS

• Od poniedziałku, 9 listopada br. na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zostało ograniczone funkcjonowanie szkół. Szkoły obligatoryjnie przechodzą na nauczanie zdalne we wszystkich klasach. Zasada ta nie dotyczy szkół specjalnych. Od soboty, 7 listopada obowiązuje też rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19.

Żaden z tych aktów prawnych nie zmienia zasad organizacji i prowadzenia zajęć sportowych, również tych pozalekcyjnych, realizowanych w szkołach. Oznacza to, że zajęcia w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy, a także treningi judo, mogą się odbywać. Zajęcia muszą być organizowane przy zachowaniu zasad narzuconych przez przepisy prawa dotyczące aktywności sportowej.

W szkołach jest możliwe prowadzenie zajęć sportowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego:

• przed zajęciami i po zajęciach uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk,
        • po każdych zajęciach dezynfekowany musi być również sprzęt,
        • uczestnicy zajęć sportowych nie mają obowiązku zasłaniania ust i nosa w ich trakci,
        • obowiązek zasłaniania ust i nosa jest w drodze na zajęcia i podczas powrotu z zajęć sportowych.

Wyżej wymienione rozporządzenia utrzymały możliwość przemieszania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia bez opieki dorosłych, w dni powszednie, w godz. 8-16, pod warunkiem, że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania.

O wszystkich decyzjach i zmianach w obowiązujących przepisach, które będą miały wpływ na prowadzenie zajęć sportowych judo i SKS, będziemy informować na bieżąco.

Zajęcia sportowe  -  judo i SKS

Zajęcia judo prowadzi trenerka Dorota Szymańska.

Zajęcia treningowe judo odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach:

•  11.45 - 12.45   dla dzieci z zerówki,
        •  12.55 - 13.55  dla dzieci z klas I-IV.

Zajęcia SKS prowadzone przez Dorotę Szymańska odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach  14.00 - 15.00.

Transport na zajęcia sportowe zapewniają rodzice (nie ma szkolnego autobusu).