• UKS TORI o profilu judo

• Uczniowski Klub Sportowy TORI
          W 1996 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie, z inicjatywy trenera Andrzeja Adamskiego oraz dyrektora szkoły i Rady Pedagogicznej, powstał Uczniowski Klub Sportowy „TORI” o profilu judo, skupiający dzieci i młodzież z gminy Sianów. Pierwszym trenerem w „TORI" była Larysa-Ewa Krause. Znakomita judoczka, pełna energii i humoru, jak magnes przyciągała do klubu dzieci i młodzież. Lubiana, ceniona, przyjacielska. Zaangażowana w swoją pracę, która przynosiła jej radość i satysfakcję.
          Niestety, los wyznaczył jej inną drogę. Sportowe osiągnięcia Ewy, zapał i systematyczna praca mogą stanowić wzór dla dzisiejszej młodzieży – uczniów Zespołu Szkół w Dąbrowie.
          UKS „Tori” w Dąbrowie stawia sobie za główny cel wszechstronny rozwój osobowości uczniów poprzez naukę i sport. Dla wielu celem jest autentyczna zabawa w sport, dla nielicznych – sportowe laury na matach krajowych i zagranicznych. Właśnie tym wartościom hołdowała Larysa Ewa Krause.
          Aby uczcić pamięć o Ewie, po jej tragicznej śmierci, od 1997 roku szkoła w Dąbrowie corocznie organizuje Ogólnopolski Turniej Judo jej imienia.

Obecnie zajęcia treningowe prowadzi Dorota Szymańska. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych.