Dąbrowa, to niewielka wieś w gminie Sianów, w województwie zachodniopomorskim.
Instytucją, chlubą i dumą wsi jest szkoła, która rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku. Od 2003 do sierpnia 2018 roku, powstał w Dąbrowie Zespół Szkół, w którym mieściła się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Dziś, po ostatniej reformie oświaty, to Szkoła Podstawowa im. Larysy Ewy Krause w Dąbrowie. Dnia 14 maja 2010 roku Szkole Podstawowej w Dąbrowie nadano imię i od tego dnia symbolem szkoły staje się sztandar z wizerunkiem patronki.
Szkoła Podstawowa w Dąbrowie od lat organizuje dla swoich uczniów liczne wycieczki, obozy letnie i zimowe oraz kolonie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić między innymi polskie Tatry i Zakopane, Kraków i jego okolice, spędzać czas na Słowacji, w Niemczech oraz na Łotwie. Placówka prowadzi systematyczną wymianę młodzieży z łotewską szkołą w Rezekne, nawiązała kontakt z niemiecką gminą Woehrden. Od 1997 roku szkoła w Dąbrowie jest organizatorem i gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo pamięci Larysy Ewy Krause.
"Serdeczna Karteczka" u Biedronek
Oddział przedszkolny "Biedronki" bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Plastyczno - technicznym "Serdeczna Karteczka". Głównym celem projektu jest wykonanie serdecznych karteczek dla bohatera miesiąca. Nasze kartki są przekazem życzliwości, empatii i szacunku dla Bohatera Miesiąca. W listopadzie Przedszkolaki poznały zawody medyczne. Dzięki projektowi kształtują postawy prospołeczne oraz pobudzają ciekawość świata.
Andrzejki u najmłodszych
Nowa galeria Andrzejki u najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego
29 listopada świętowaliśmy andrzejki. Dowiedzieliśmy się dlaczego akurat w ten dzień wróżymy, przewidujemy przyszłość i oczywiście przede wszystkim świetnie się bawimy. Nie zabrakło zabawy tanecznej oraz poczęstunku.
3
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Nowa galeria Światowy Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego
25 listopada przypada dzień największego przyjaciela każdego dziecka- pluszowego misia. Symbol dzieciństwa, niewinności, czułości oraz miłości- opis idealnie pasujący również do najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Poznaliśmy historię pluszowego misia oraz wykonaliśmy kilka zadań związanych z tą tematyką.
Piękne choinkowe ozdoby
Zbliżają się święta, prezenty i choinka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili fabrykę bombek Testpol w Nacławiu. Ta rodzinna firma produkuje całą gamę bombek o różnych kształtach.
Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby nadać bombce kształt, jak ją wysrebrzyć i pokolorować, ile wysiłku trzeba włożyć w udekorowanie bombki oraz gdzie suszymy i pakujemy piękne ozdoby. Oprócz tego każde dziecko otrzymało cztery bombki, z których jedną pomalowały już w Nacławiu.
Listopadowe słodkości
W miniony piątek uczniowie klasy piątej i szóstej zorganizowali kiermasz Listopadowe Słodkości. Podczas kiermaszu można było kupić przepyszne słodkości przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Wśród nich prym wiodły galaretki, babeczki i uwielbiane przez wszystkich cynamonki.
Uzbierane pieniądze zostały przeznaczone na zakup silników do robotów.
Powiatowe zawody w tenisie stołowym
Szkoła Podstawowa w Suchej Koszalińskiej była gospodarzem Powiatowych Mistrzostw w tenisie stołowym. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta ze szkoły w Dąbrowie: Zuzanna i Julia Kaczorowskie.
Dziewczęta rozegrały pięć pojedynków i ostatecznie uplasowały się na III miejscu.
Gratulujemy!
Dąbrowa, 12.11.2024 r.
Dzień Niepodległości
Dzień 11. listopada, jako rocznica odzyskania przez naród polski niepodległości, jest również dniem związanym z wielkim wodzem Józefem Piłsudskim.
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość.
Każdego roku dla uczczenia tego szczególnego dnia w sianowskim parku organizowana jest wyjątkowa akademia, której towarzyszą uczniowie sianowskich szkół, przedszkoli, przedstawiciele sianowskiego samorządu oraz mieszkańcy.
Bobolicki Turniej Judo
Akademia Judo Bobolice była organizatorem Turnieju Judo z okazji Dnia Niepodległości. Podczas zawodów nie zabrakło sportowych emocji, pięknych walk oraz hartu ducha.
Zawodnicy z UKS TORI nie zawiedli i tradycyjnie wrócili z medalami!
I miejsca zajęli: Kaja Strzelecka, Kornelia Boś i Eryk Cylke.
II miejsce uzyskała Jolanta Kołakowska.
Dzień Patronki szkoły i pasowanie pierwszaków
Już po raz kolejny został zorganizowany dzień patronki naszej szkoły, Larysy Ewy Krause. W tym roku uczciliśmy pamięć Ewy uroczystą akademią, wspominkami w sali pamięci oraz pokazem judo. Po wielu latach, ponownie w świetle dziennym ukazała się marynarka Ewy Krause, w której reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Marynarka zosała przekazana szkole przez pana Krzysztofa Krauze. Bardzo dziękujemy!
Dzień Dyni 2024
Nowa galeria Dzień Dyni 2024 została dodana do albumu fotograficznego
30 października w oddziałach przedszkolnych zrobiło się bardzo pomarańczowo, a wszystko za sprawą dyni. Poznaliśmy wiele ciekawostek na tematy tego warzywa-owocu. Doskonale wiemy jak dynia wygląda w środku oraz poznaliśmy potrawy które można z niej przygotować. Dzień zakończyliśmy pracą plastczną.
Zawsze jesteś w naszej pamięci..
Larysa Ewa Krause, nasza koleżanka i przyjaciółka, zawodniczka i nasza trenerka, nasza patronka...
Zbliża się świeto zmarłych, dlatego delegacja z naszej szkoły wybrała się na koszaliński cmentarz. Celem było uporządkowanie miejsc pochowku osób związanych ze sportem lokalnym, zaczynając od grobu patronki szkoły w Dąbrowie, Larysy Ewy Krause. Piękne stroiki zostały przygotowane przez panie z Kwiaciarni "Na Młyńskiej", za które bardzo dziękujemy.
Gminne mistrzostwa w tenisie stołowym
W miniony piatek, Szkoła Podstawowa w Suchej Koszalińskiej była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci oraz Gminnych Igrzysk Młodzieży w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentowało pięć dziewcząt: Zuzanna Kaczorowska i Julia Kaczorowska oraz Jolanta Kołakowska, Wiktoria Koniecka i Hanna Czupryniak.
Pomerania Judo CUP
Jak co roku, zawodnicy UKS TORI startowali w turnieju POMERANIA JUDO CUP, organizowanym przez Gryf Słupsk. Zawody przeprowadzone były w trzech grupach wiekowych.
Nasi judocy walczyli bardzo dzielnie i wrócili z medalami:
złoto - Kornelia Merker
srebro - Pola Przybysz
brąz - Oriana Fedorowska
brąz - Jolanta Kołakowska
Rozśpiewany Mały Ekolog
Nowa galeria Rozśpiewany Mały Ekolog została dodana do albumu fotograficznego
16 października uczniowie grupy ,, Żabki" reprezentowali nas na Gminnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Sianowie 🙂 Brawa dla Asi, Stasia i Amelki za piękny występ 🙂 Wielkie podziękowania należą się całej grupie za mocne trzymanie kciuków oraz wspieranie podczas prób.
Dla wszystkich pracowników szkoły
Na Dzień Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię. W jej wykonanie zaangażowany był Samorząd Uczniowski.
W programie obchodów znajdowały się wiersze i piosenki, które przygotowali uczniowie.
Na zakończenie uroczystości wszystkim prascownikom szkoły zostały wręczone upominki.
Październikowe słodkości
W miniony piątek wystartowaliśmy z kiermaszem pełnym słodkości. W tym roku szkolnym, jako pierwsi stoiska prowadzili uczniowie najstarszych klas - VII i VIII. Uzbierane pieniądze zostały przeznaczone na stroiki i znicze na grób patronki szkoły.
Rodzicom, uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
Żegnaj lato na rok...
Uczniowie trzech klas: IV, V i VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Jarosławca. Na pożegnanie lata rozkoszowali się zapachem morza, pływali w basenie, jeździli quadami, wybrali się meleksem na wieczorną przejażdżkę po Jarosławcu, a na kolację smakowali pyszne kiełbaski z ogniska.
Nie zabrakło gry w piłkę nożną, koszykówkę, skoków na trampolinie i turnieju w ping-ponga ;)
Turniej Judo i trzy medale
Minął miesiąc od wakacyjnej przerwy i rozpoczął się sezon startowy.
Pola Przybysz i Kornelia Merker jako pierwsze wzięły udział w turnieju judo, zorganizowanym w Pruszczu Gdańskim. Tradycyjnie, dziewczęta wróciły z medalami!
Kornelia Merker, startująca w dwóch grupach wiekowych wywalczyła dwa medale - złoty i srebrny.
Festiwal Nauki i rodzinny festyn
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Mały inżynier", czyli w pozalekcyjnych zajęciach edukacyjnych z programowania, eksperymentów, robotyki czy majsterkowania.
Niezwykłe eksperymenty pozwolające zobaczyć kolorowe płomienie i magiczną kulę ognia, produkcję ogromnych ilości pasty do zębów dla słonia czy śnieżnych baniek mydlanych, różne zjawiska chemiczne i fizyczne, walczące lub ścigające się roboty, świat widziany przez okulary WR, to tylko niektóre atrakcje, których mogliśmy doświadczyć podczas Festiwalu Nauki zorganizowanego w naszej szkole.
Dziękujemy
Droga społeczności szkolna!W imieniu swoim i Pracowni Pozarządowej w Koszalinie (ul. Dworcowa 2), która zbierała i wysyłała dary dla powodzian, serdecznie dziękuję wszystkim uczennicom, uczniom i ich rodzicom, którzy wsparli akcję pomocy poszkodowanym ludziom - za błyskawiczną reakcję, za zakupienie potrzebnych produktów i dostarczenie ich do szkoły.Zebraliśmy w szkole mnóstwo butelek wody, konserw, worków na śmieci, rękawiczek, różnych środków czystości, papieru toaletowego, były także łopaty i szczotki. Nieoceniona pani Anna Kaczorowska i zatrudniony w szkole pan Sławomir zawieźli dary do Koszalina.Kochani, niniejszym ogłaszam KONIEC ZBIÓRKI DARÓW DLA POWODZIAN W NASZEJ SZKOLE. Dzisiaj wysłaliśmy drugi i ostatni transport.Jeszcze raz - wielkie dzięki. "Dobro, które czynisz, powraca".
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 159627