• Szkoła Podstawowa w Dąbrowie uczestniczy w projekcie "Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne"
  • Dąbrowa, to niewielka wieś w gminie Sianów, w województwie zachodniopomorskim.

Instytucją, chlubą i dumą wsi jest szkoła, która rozpoczęła swoją działalność w 1947 roku. Od 2003 do sierpnia 2018 roku, powstał w Dąbrowie Zespół Szkół, w którym mieściła się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Dziś, po ostatniej reformie oświaty, to Szkoła Podstawowa im. Larysy Ewy Krause w Dąbrowie. Dnia 14 maja 2010 roku Szkole Podstawowej w Dąbrowie nadano imię i od tego dnia symbolem szkoły staje się sztandar z wizerunkiem patronki.

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie od lat organizuje dla swoich uczniów liczne wycieczki, obozy letnie i zimowe oraz kolonie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić między innymi polskie Tatry i Zakopane, Kraków i jego okolice, spędzać czas na Słowacji, w Niemczech oraz na Łotwie. Placówka prowadzi systematyczną wymianę młodzieży z łotewską szkołą w Rezekne, nawiązała kontakt z niemiecką gminą Woehrden. Od 1997 roku szkoła w Dąbrowie jest organizatorem i gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo pamięci Larysy Ewy Krause.

• Dzień Patronki Szkoły

Dziewiatego listopada, już po raz piąty, obchodziliśmy Dzień Patronki SzkołyLarysy Ewy Krause. Uroczystość ta została połączona z nagrodzeniem najlepszych osób biorących udział w V Memoriale Patronki Szkoły.

Uczniowska rywalizacja, w klasach od „zerówki” do klasy VIII, polegała na zbieraniu punktów za naukę, zachowanie i frekwencję.

• Złote siatkarskie drużyny

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie była gospodarzem gminnych mistrzostw w siatkówce, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców.

Do rywalizacji o medale przystąpiły dziewięć drużyn z trzech szkół.

Naszą szkołę reprezentowały:

- dziewczęta/grupa starsza: Magdalena Ciesielska - kapitan, Martyna Gawrońska, Kinga Genge, Wiktoria Ozimek, Aleksandra Wrona, Klaudia Opioła i Maja Misiura

• Festyn rodzinny

20 września 2019 r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny, w którym licznie uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzice, absolwenci szkoły oraz pracownicy. Festyn obfitował w wiele atrakcji. Była między innymi nauka pierwszej pomocy dla dzieci z klas 0-VIII, pokaz pracy funkcjonariuszy straży granicznej z Koszalina, pokaz pracy straży pożarnej ze zwiedzaniem wozu strażackiego. Ciekawe zajęcia ekologiczne przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Karnieszewice. W turnieju piłki nożnej dla absolwentów licznie uczestniczyli absolwenci szkoły z Dąbrowy, Sieciemina, Grabówki oraz zawodnicy drużyny Oldboje Sianów. Klasy wspólnie z wychowawcami przygotowały stoiska z pysznymi przekąskami, a podczas całego festynu każda rodzina mogła wziąć udział w turnieju o tytuł Rodziny na Medal. Mimo deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały i festyn udał się doskonale.

• Wakacje w Woehrden

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było z naszym tegorocznym spotkaniem w Woehrden w Niemczech, gdzie przez tydzień świetnie się bawiliśmy. Spotkanie wsparła finansowo organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, a nasz wyjazd także Gmina Sianów. Ze strony polskiej uczestniczyło w nim 20 uczniów i 3 opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Po dwuletniej przerwie znów mogliśmy się spotkać z naszymi niemieckimi przyjaciółmi. Gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji i niespodzianek, ale przede wszystkim na każdym kroku mogliśmy odczuć ich gościnność. Stworzyli miłą, przyjazną i rodzinną atmosferę, którą będziemy zawsze miło wspominać.

Czwartek 16.05.2024